Široká nabídka vzdělávacích programů od několikahodinových seminářů, přednášek a exkurzí, přes několikadenní školení, až po komplexní programy.
Seminář shrnuje principy, ukazuje základní předpoklady k jejich implementaci, benefity i úskalí a smysl využívání modrozelené infrastruktury při plánování a správě sídel. Na různá opatření modrozelené infrastruktury se v rámci semináře díváme z hlediska jejich efektivity, vhodnosti použití a náročnosti jejich realizace.
Seminář představuje základní pojmy spojené s uhlíkovou neutralitou a emisemi ve všech fázích života budovy a praktické příklady z praxe v ČR i zahraničí. Podíváme se na uhlíkovou stopu budov, možnosti jejího snižování i současnou legislativu. Dozvíte se více o taxonomii EU, o EU frameworku Level(s), co je to LCA analýza materiálů a konstrukcí a čím se od sebe liší pasivní a aktivní způsoby zvýšení energetické efektivity. Zásadní částí semináře jsou praktické příklady dobré praxe z ČR
Seminář představuje principy cirkulárního navrhování ve všech fázích života budovy a praktické příklady z praxe v ČR i zahraničí. Na udržitelnou architekturu se podíváme v měřítku budovy, vybavení interiérů i cirkulárních měst. Dozvíte se, co je to LCA analýza materiálů a konstrukcí a jak přistupovat k rekonstrukcím. Zásadní částí semináře jsou praktické příklady dobré praxe z ČR, kde budou představeny konkrétní řešení i použité materiály. Poslechnete si i o potížích při povolování či domluvě s investory, a jak je překonat.
Přednáška se věnuje udržitelnosti v oblasti stavebních materiálů.
Přednáška představuje možnosti zlepšení spolupráce na cestě za udržitelností v praxi.
Letní vlny extrémních veder názorně ukázují, jak velký význam mají vzrostlé stromy v ulicích našich měst. Aby mohly poskytovat potřebný stín a chlazení ve stále častějších horkých dnech, je třeba posílit podmínky pro jejich zdravý růst a ochranu před ničením. Na potřebných legislativních změnách už pracuje Ministerstvo životního prostředí, které má v plánu návrh předložit k veřejné diskusi. Hlavní téma konference jsme proto věnovali připravovaným změnám v legislativě i příkladům a zkušenostem dobré praxe z českých měst.
Kulatý stůl na téma Národní klimaticko-energetický plán (NKEP), jeho finální podoba a dopady do sektoru budov. Diskutovanými otázkami byly očekávané dopady/přínosy aktuálně projednávané energetické legislativy (Lex OZE 2 a 3 – sdílení elektřiny a možnosti akumulace) do sektoru budov.
Přednáška představuje inovace ve stavebnictví, které přispívají k udržitelnosti: technologické inovace, které snižují dopad budov na životní prostředíprocesní inovace, které zvyšují efektivitu přípravy stavby a šetří penízesociální inovace, díky kterým vznikají budovy a čtvrti přátelské k lidem
Přednáška se zaměřuje na vliv lidí na architekturu samotnou a jak jí lidem přizpůsobovat, aby se jim v ní dobře žilo. Dále se přednáška zaměřuje na to, jak se starat o veřejný prostor a krajinu.
Přednáška se věnuje architektuře a energii.
Přednáška se věnuje architektuře a vodě.
Přednáška se věnuje udržitelným konceptům v architektuře.
Přednáška z cyklu Rethink Architecture o udržitelných rekonstrukcích se zaměřuje na transformace industriálních budov.
Přednáška z cyklu o městech představuje principy cirkulární ekonomiky.
Přednáška z cyklu Rethink Architecture o udržitelných rekonstrukcích se zaměřuje na koncepty pro lepší budoucnost veřejných staveb.
Přednáška z cyklu Rethink Architecture o udržitelných rekonstrukcích budov se zaměřuje na rezidenční domy.
Přednáška z cyklu Rethink Architecture o udržitelných rekonstrukcích budov se zaměřuje na kancelářské budovy. Představuje, jak můžeme udržitelně měnit zastaralé kanceláře v moderní.
Přednáška z cyklu o městech představuje možnosti adaptace na změnu klimatu.
Přednáška ze série Jak se staví hotové město představuje udržitelná řešení moderních projektů v historických zástavbách měst a přínosy daných projektů.
Přednáška z cyklu o městech představuje možnosti, jak při návrhu, výstavbě, rekonstrukci a provozu měst snižovat jejich uhlíkovou stopu. Jak navrhnout uhlíkově neutrální čtvrť, minimalizovat dopad výstavby a rekonstrukce na životní prostředí. Jak ve městech chytře hospodařit s energiemi.
Přednáška z cyklu o městech představuje obecné principy udržitelnosti v městském prostředí i konkrétní příklady udržitelných čtvrtí. Jak navrhovat města tak, aby byla sociálně, ekonomicky i ekologicky udržitelná. Které odborníky je vhodné zapojovat a jaké procesy používat. Jaké jsou realizované příklady udržitelných čtvrtí v Česku i v zahraničí.
Přednáška z cyklu Jak se staví hotové město představuje problematiku satelitů a výzvy, kterým místní obyvatelé i samosprávy čelí.
Přednáška z cyklu Jak se staví hotové město představuje možnosti zlepšení našich životů na sídlištích.
Přednáška z cyklu Jak se staví hotové město představuje potenciál bloků a vnitrobloků.